Страница 1 от 1

ПОМОЩ! СИЛЕН ШУМ!

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2006, 12:32
от sa_viva
Здравейте! Предварително се извинявам, ако това не е подходящото място за консултация. Но търсейки усилено в интернет помощ, попаднах от един линк за Комисия за защита на потребителите на лекс.вг. Зная, че ще ме насочите поне към вярното решение.
Става въпрос за следното - живеем в центъра на София, на Орлов мост на пресечка във вътрешността на квартала. За наше нещастие на отстрещния ъгъл има едно кафене, което работи денонощно. През деня както и да е, но нощно време след 22 ч. се прибират маси и столове, но от вътре се носи адски силна музика, надута "до дупка" като в дискотека /а заведението е около 40 кв.м./. Това е по цяло лято всеки божи ден и нощ - отваря се един голям плъзгащ прозорец и отвън пред него седят по цяла нощ местните пияници, крещейки, смеейки се, биейки си понякога. И по-лошото - младежи, които веднъж видях от нашия прозорец как на бара стациониран отвън пред този прозорец една вечер /не нощ дори!/ буквално си "смъркаха" някакъв наркотик от металната му повърхност ! Най-мъчително от всичко, обаче е тази силна музика, която носи един тътен и не може изобщо да се почива.
Ходили сме и през нощта в 3 ч. да ги молим да спрат, викали сме дежурна полиция, спират за момента, но после пак се почва наново.
Моля, кажете ако знаете, какъв е редът оттук нататък - искаме най-малкото да спрат да работят след 22 ч. и дори да затворят това заведение ? Мисля, че е недопустимо в жилищен квартал такова заведение ?! Как мислите вие ?

МОЛЯ за отговор ...

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2006, 15:11
от sa_viva
... Моля ви, няма ли кой да ми отговори, пред колапс сме !

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2006, 15:25
от pinkopanter
По принцип всички общински съвети си издават наредби с които задължават работодателите да съгласуват работното си време със съответната община. При неспазване на работното време и при висок шум, съответните общински служители могат да съставят административни актове и да се налагат глоби.
Така също ХЕИ може да извършва проверки при повишени нива на шума в района и също да налага санкции на нарушителите и дори да затваря заведения, но това става много рядко.
Можете да предявите и иск срещу шефовете на заведението за причинените ви неимуществени вреди - страдание, безсъние и т.н.
От изложеното ви съветвам първо да подадете жалби до Общината и до ХЕИ и ако няма никакъв резултат, подайте иск срещу шефовете на заведението, за което ще ви са необходими юридическите познания на някой адвокат.

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2006, 16:10
от sa_viva
Много, много благодаря! Ето това ни трябваше. Според Вас дали най-напред да не подадем жалба до кварталния полицай ?

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2006, 16:42
от pinkopanter
Да задължително, те съставят протоколи за своите посещения, които после ще ви послужат в едно бъдещо съдебно производство за доказване на тормоза на който се били подложени.