Страница 1 от 1

Има ли юридическа стойност информация поместена в Интернет ?

МнениеПубликувано на: 24 Юни 2006, 17:30
от nikolin
Здравейте !

Мисълта ми е следната .
Има поместена информация в е-магазин в мрежата където в момента цените на някои продукти са с много малка стойност . Не е рекламен трик , предполагам че не са въведени коректно . Цените са такива вече в продължение на няколко дена . Поръчвайки си такъв продукт , и ако фирмата откаже доставка , какви права на потребител имам - ако информацията поместена в сайта има юридическа стойност . Или информацията поместена в Интернет няма юридическа стойност и всеки може да публикува каквото си пожелае без да носи юридическа отговорност ?

П.П.
http://www.digital-flash.com/catalog/products_new.php

МнениеПубликувано на: 24 Юни 2006, 18:32
от irina_van
Доколкото виждам на първата страница, цените са доста :D ниски- 0.00 лв. Да предложителят е обвързан с офертата, която е направил независимо дали тя е в Интернет, вестник по радио, телевизия,

Чл. 13. Предложителят е обвързан с предложението до изтичането на срока, който е определен в него или е обикновено нужен според обстоятелствата, за да пристигне приемането.
Ако предложението бъде оттеглено, то няма действие, когато съобщението за оттеглянето му пристигне преди или най-късно едновременно с предложението.

При липса на срок за приемане, предложението, направено на присъствуващ, губи силата си, ако той не го приеме незабавно, а предложението, отправено до неприсъствуващ, губи силата си след изтичане на толкова време, колкото е обикновено нужно според обстоятелствата, за да пристигне приемането.

Приемането няма сила, ако съобщението за оттеглянето му стигне у предложителя преди или най-късно едновременно с него.

Ако от късно пристигналото приемане на предложението се вижда, че е било изпратено навреме, договорът се счита сключен, освен ако предложителят незабавно извести другата страна, че счита приемането за закъсняло.

Чл. 14. Договорът се смята сключен в момента, в който приемането достигне у предложителя.
Ако след изпращане на приемането някоя от страните умре или изпадне в състояние, което е причина за поставяне под запрещение, договорът се смята сключен.

А според Чл. 12. (Изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) При воденето на преговори и сключването на договори страните трябва да действуват добросъвестно. В противен случай те дължат обезщетение- т.е. неспазването на условията по офертата, ще е основание за преддоговорна отговорност.

МнениеПубликувано на: 24 Юни 2006, 20:34
от marian
Ако цената е 0.00, едва ли ще говорим за продажба.

МнениеПубликувано на: 25 Юни 2006, 20:28
от alejandro
Наскоро обнародваха Закон за електронната търговия...