начало

Някои бележки за поощрителните норми, освобождаващи от наказателна отговорност Някои бележки за поощрителните норми, освобождаващи от наказателна отговорност

младши юрисконсулт към общинска администрация

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


младши юрисконсулт към общинска администрация

Мнениеот m_ilieva77 » 10 Апр 2007, 11:11

Бихте ли ми казали дали младшите юрисконсулти към общинска администрация имат право на допълнително заплащане при участието си в различните комисии към общината?
В кой документ да го прочета?
m_ilieva77
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 08 Апр 2006, 18:37

Мнениеот kitty » 10 Апр 2007, 11:19

за участие в комисии не ти се дължи възнаграждение..ако си разпределена от шефа ти да участваш в такива ежеседмични или ежемесечни комисии го правиш и толкова..... :evil: възнаграждение ще получиш обаче ако участваш в процедури по продажба на общинско имущество, обществени поръчки и концесии.но отсега да знаеш че възнаграждението е много мижаво , а труда е къртовски..
kitty
Младши потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: 21 Юни 2006, 10:38

Мнениеот m_ilieva77 » 10 Апр 2007, 11:31

благодаря ти! би ли ми казала къде да го прочета това?
m_ilieva77
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 08 Апр 2006, 18:37

Мнениеот kitty » 11 Апр 2007, 09:18

всяка община има свои наредби.така че зависи къде точно работиш. аз като бивш служител не съм се интересувала къде пише, но и никой не ми каза. за участие в търг за продажба на общинско имущество (където юриста обикновено е председател и върши цялата работа), възнаграждението за цялата комисия беше в размер на 80 процента от цената на закупените книжа.ако цената на книжата е 80лв., и ако участва 1 човек , разделяш 60лв. на 5 и ето ти 12 лв. хонорар на човек. (председателя взема колкото всички останали).така беше в Н-ската общинка, където работих.за участие в комисия за отдаване на концесия - 50 лв. на член от комисията, а за председателя -70лв. като комисията се събира минимум 5 пъти, да не говорим за писането.и най-важното- възнаграждението се получава ако има кой да участва в конкурса... та така е....мисля че в другите общини нещата не стоят по-различно.смело можеш да питаш дали ще получаваш нещо за труда си.
успех на общинското поприще, но все пак се ориентирай на по-добро място-приятелски и колегиален съвет. :wink:
kitty
Младши потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: 21 Юни 2006, 10:38

Мнениеот terry_ezra » 11 Апр 2007, 09:48

За съжаление не ти се дължи възнаграждение, особено ако в длъжностната ти характеристика е записано в категорията задължения "И други, възложени от работодателя".
terry_ezra
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 06 Сеп 2005, 18:34

Мнениеот vokil » 11 Апр 2007, 09:56

Би трябвало да получаваш възнаграждения за участия в заседанията на комисиията по Закона за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните и по точно ако участваш в разглеждането на дисциплинарните дела.
Ето Наредбата , която урежда точно тези възнаграждения:
НАРЕДБА № 3 от 19.04.2005 г. за възнагражденията на членовете на местните комисии за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните
Издадена от председателя на Централната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните към Министерския съвет, обн., ДВ, бр. 38 от 3.05.2005 г., в сила от 1.01.2005 г.
Чл. 1. За положения труд в работата на местните комисии за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните на членовете им се заплаща възнаграждение, определено съгласно наредбата.
Чл. 2. Възнагражденията са в следните размери:

1. за участие в заседание на пленарния състав на местна комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните - до 7 лв. на заседание;


2. за участие в заседание по чл. 30, ал. 4 от Закона за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (ЗБППМН) - до 7 лв. на заседание;


3. за участие в заседание по чл. 31, ал. 1 ЗБППМН - до 7 лв. на заседание;


4. за изготвяне на доклад по чл. 16, ал. 4, т. 2 ЗБППМН - до 20 лв. на изготвен доклад;


5. за участие в състав по чл. 11, ал. 2 ЗБППМН - до 10 лв. на заседание на състава;


6. за председателстване на състав по чл. 11, ал. 2 ЗБППМН - до 20 лв. на заседание на състава;


7. за съставяне на протокол по чл. 20, ал. 8 ЗБППМН - до 10 лв. на протокол;


8. за участие в заседанието на съда по чл. 24, ал. 3 ЗБППМН - до 20 лв. на заседание;


9. за разработване на общинска стратегия или програма по проблеми, свързани с предотвратяването и противодействието на противообществените прояви на малолетните и непълнолетните - до 150 лв., при условие че програмата е приета на заседание на пленарния състав на местната комисия;


10. за разработване на част от програмата по т. 9 - до 50 лв.

Чл. 3. (1) Размерът на конкретното възнаграждение се определя от председателя на местната комисия по предложение на секретаря на местната комисия в зависимост от характера, обема и сложността на работата, качеството и времетраенето на нейното изпълнение, както и от приноса на всеки член на местната комисия в работата на комисията, в работата на състава по чл. 11, ал. 2 или в разработването на програмата за превенция и противодействие.

(2) Когато работата по чл. 2, ал. 1, т. 4 и 9 е извършена от две или повече лица, всяко от тях получава съответна на приноса му част от определеното възнаграждение.

Чл. 4. (1) За изплащане на възнаграждението се представят съответно:

1. по чл. 2, ал. 1, т. 1 - копие от протокола на заседанието на комисията с участвалите лица и справка за броя на заседанията;


2. по чл. 2, ал. 1, т. 2 и 3 - копие от протокола на заседанието на педагогическия съвет с участвалите лица;


3. по чл. 2, ал. 1, т. 4 - копие от изготвения доклад;


4. по чл. 2, ал. 1, т. 5, 6 и 7 - копие от заповедта на председателя на местната комисия за определяне на състава по чл. 11, ал. 2 ЗБППМН и за определяне на протоколчик;


5. по чл. 2, ал. 1, т. 9 - копие от представената и приета на пленарно заседание на местната комисия програма; възнаграждението се изплаща, както следва: 50 % след приемане програмата от пленарния състав на местната комисия за БППМН и 50 % при приключването на нейната реализация.


(2) Документите по ал. 1 се представят заедно с документа за определеното от председателя на местната комисия конкретно възнаграждение.

ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§ 1. Наредбата се издава на основание чл. 6, ал. 5 от Закона за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните .
§ 2. Наредбата влиза в сила от 1.I.2005 г.

Успех!!!
vokil
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Мар 2003, 12:09

Мнениеот Julyan » 11 Апр 2007, 09:59

Значи в ЗОП и специалните наредби /най- често общинските, имащи отношение към управлението и разпореждането с общинска собственост/ обикновено пише нещо от сорта на: "В заповедта /за назначаване на комисията/ се определя възнаграждение на участниците в комисията..".
Аз лично обаче намирам за твърде спорно и нередно когато тези участници работят на трудов договор към съответен възложител /при обществени поръчки, например/ или да речем община или областна управа да получават такова допълнително възнаграждение. Лично съм чела длъжностни характеристики на редица юрисконсулти към такива ведомства, в които не само че пише, че тяхно задължение е да изпълняват "и други разпореждания на работодателя", но и изрично да се сочи "Участие в конкурсни комисии", като има и пояснения в какви точно комисии да участват, както и възможност да бъдат в графата "и други /комисии/".
Също така при положение, че комисията обслужва интереси на дадената администрация и че заседанията й са в работно време са допълнителните ми доводи, че такова възнаграждение не следва да се изплаща на служители от самата администрация.
Друго е положението с участници в комисията, които се явяват външни за съответната администрация лица, най- често експерти или юристи, наети по граждански договор специално за целта /дори при процедурите по ЗОП най- често такива съм виждала, говоря за юристите/.
Julyan
Потребител
 
Мнения: 556
Регистриран на: 06 Яну 2007, 09:22

Мнениеот kitty » 11 Апр 2007, 13:54

eто за това има голямо текучество на служители в общините :lol: особено на юристи.все пак е редно да се получава нещичко (колкото да не е без нищо). :(
kitty
Младши потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: 21 Юни 2006, 10:38


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron